Amasya

Merzifon Havalimanı

T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü
English

Haberler

A
A
A
UÇUŞLARIMIZ YENİDEN BAŞLADI(01/11/2016 - 31/12/2017)

Havalimanı Müdürü İbrahim ÇILDIR yaptığı açıklamada bilindiği üzere, Havalimanımız 1 Haziran-31 Ekim 2016 Tarihleri arasında pist tadilâtı nedeniyle 5 ay hava trafiğine kapalı kalmıştır. Bugün 1 Kasım 2016 Tarihi itibariyle hava trafiğine açılmıştır.

Havalimanımızdan haftanın her günü THY A.O. tarafından İstanbul Atatürk Havalimanına, haftanın 4 günü de (Pazartesi, Perşembe, Cumartesi, Pazar) İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına karşılıklı seferler düzenlenmektedir.

Havalimanları insanların buluştuğu, özlemlerin  nihayete erdiği,  sevinçlerin paylaşıldığı alanlardır. Amacımız, kaliteyi,  güveni ve müşteri memnuniyetini   en üst seviyede tutarak bölge insanımıza en iyi şekilde hizmet etmek,  misyonumuz bulunduğumuz coğrafyanın sivil havacılık alanındaki ulaşım ihtiyaçlarını; ülke olarak bilhassa son 15 yılda gerçekleştirdiğimiz devasa başarılardan geri kalmayacak şekilde katkıda bulunarak gidermektir.

Bu maksatla çalışırken, bugüne kadar yaptığımızın da ötesinde; bölgemizin turizm, finans ve ticaret gibi kalkınmamızı doğrudan etkileyecek sektörlerin ulaşım ihtiyaçlarını karşılayacak ve gerekli şartlar oluştuğunda bölgemiz insanını ülkemizin diğer ana destinasyonlarıyla da doğrudan seferlerle buluşturmaktan çekinmeyeceğiz.

Yine halkımızın özellikle manevi dünyamızın gerektirdiği dini vecibelerden  hac ve umre seyahatleri için hâlihazırda karşılıklı direkt seferler düzenlenmektedir. Buna ek olarak, gurbetçilerimizi de yakınlarıyla aktarmasız kavuşturmak ve dönüşlerini de aynı şekilde sağlayabilmek adına girişimlerimiz kesintisiz şekilde sürecektir.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hizmetlerimizin halkımız nezdinde takipçisi olacağınız bilinciyle hareket edeceğimizi kamuoyunun bilgisine saygılarımızla duyrulur.Tüm haber kayıtları için lütfen tıklayınız...


Okunma: 3160
Geri